Search and Hit Enter

Spor Giyimin Yeni Gözdesi Dikişsiz Taytlar

Stilefit/Alala Camo Seamless Tight Black

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen aktif yaşam şekli, küresel salgının etkileriyle daha da yaygınlaştı. Artık daha çok insan spor yapıyor. Spora olan bu yoğun ilginin doğal sonucu olarak da spor kıyafetlerindeki alternatifler sürekli artıyor. Performans odaklı teknolojik kumaşlardan üretilen bu kıyafetlere devamlı yeni bir özellik ekleniyor. Kadınlara günün her saati vazgeçilmez bir rahatlık sunan spor taytlar çeşidi en fazla olan ürünler arasında yer alıyor. Hemen hemen her spor dalı için özel teknik niteliklere sahip bir spor taytı bulmak mümkün. Farklı boylarda, değişik renk ve desenlerde üretilen bu taytların dünyasında şimdi yeni bir akım var: dikişsiz taytlar. Özel bir dokuma tekniği ile üretilen yeni gözde, vücudu daha düzgün gösterdiği için kadınların vazgeçilmez giyim eşyası olma yolunda ilerliyor.

Dikişsiz Tayt Nedir?

Dünya pazarındaki adıyla “seamless”, yani dikişsiz kelimesi, özel bir örgü tekniği sayesinde tek parça dokunan kıyafetleri tanımlamak için kullanılıyor. Bu tekniği kullanan makineler birkaç farklı teknoloji yardımıyla dikişsiz giysiler üretiyor. Mümkün olduğu kadar az dikişle yapılan üretim şekli ilk kez iç çamaşırlarında kullanılmıştı. Şimdi ise özellikle spor giysilerde sıkça karşımıza çıkıyor. Dikişsiz ürünleri genel anlamda bu kadar popüler yapan ilk sebep vücutta daha estetik durmaları. Bir diğeri de kullanımlarının daha rahat bulunması.

Dikişsiz olarak üretilen taytlarda ise, dikiş yerlerinin deriyi sıkıştırması, tahriş etmesi, bölmesi, parçalı göstermesi gibi estetik ve fiziki olarak rahatsız edici problemler yok. Bu nedenle bu taytlar özel olarak tercih edilmekte. Olumlu kullanıcı yorumlarının giderek çoğalmasıyla daha geniş bir kitle tarafından satın alınmaya başlanan giysiler kısa sürede global firmaların koleksiyonlarına girdi. Vücut hatlarını toparlayıcı etkiye sahip bu mucizevi ürünler aynı zamanda performans desteği sağlıyor. Dikişsiz olduğu için daha hafif ve daha esnek olan taytlarla spor yapmak daha fazla hareket özgürlüğü sunuyor. Kalçaların yuvarlak yapısını belirginleştirdikleri gibi karın bölgesini sıkıca sararak daha formda bir görünüm veriyor. Ayrıca bazı kullanıcı yorumlarında bacakları daha ince gösterdiği söylenmekte. Bu kadar artı özellik sunan bir ürün olduğu için kadınlar dolaplarında en azından bir tane dikişsiz tayt bulundurmak istiyor. Günlük hayatta ya da spor yaparken bu giysinin içinde kendilerini daha iyi hissediyorlar. Sıkılaştırıcı, toparlayıcı ve push-up olarak nitelendirilen kaldırıcı etkisi sayesinde her bedenden kadının ilgisini çeken bu akıllı ürünün birçok renk ve desen alternatifi mevcut.

Hangi Markalarda Dikişsiz Taytlar Var?

Dikişsiz üretim teknolojisi spor giyim ürünlerinde yaygınlaştığı için pek çok global markanın koleksiyonunda bu özellikte spor taytlar görmemiz mümkün. Yazının devamında hem dünyaca ünlü markaların hem de bölgesel olarak popüler olanların dikişsiz tayt modelleri, incelemeniz için sizi bekliyor.

H&M-Dikişsiz Tayt High Waist

Koyu gri tonlardaki yüksek belli spor taytı, oldukça yumuşak bir kumaşa sahip. Geniş bel bandı ile vücudu sıkı bir şekilde sarıyor. Bacak kısımlarına eklenen geometrik detaylar ürüne şıklık kazandırıyor. Markanın sitesinde ürünü incelerken kullanıcı yorumlarından görebileceğiniz şekilde, duruşu ve rahatlığı çok beğenildiği için oldukça trend olan bir ürün. Bedenler XS ve XL arasında değişiyor. Markanın ayrıca P harfi ile tanımladığı bir minyon beden seçeneği bulunuyor.  

Oysho Seamless-Dikişsiz Toparlayıcı Tayt

Bilekte biten siyah tayt, yüksek bel bandına sahip. Spor yapmaya uygun olarak tasarlanan bir ürün. Markanın sürdürülebilir üretim ilkeleri doğrultusunda kullanılan kumaş, büyük ölçüde geri dönüştürülmüş materyallerden elde edilmiş.

Penti Termal Tayt

Penti’nin termal taytları iki farklı renkte ve 1 ile 4 beden aralığında sunuluyor. Teni saran yumuşak yapısı ile bacakları sıcak tutuyor. Soğuk kış günlerinde ekstra koruma sağlayan bir ürün. Beden seçerken yorumlara dikkat etmek gerek.

Decathlon-7/8 Dikişsiz Yoga Taytı-Turuncu Kimjaly

Yoga için tasarlanan bu dikişsiz spor tayt 7/8 uzunlukta, yani bileğin hemen üzerinde bitiyor. Yaprak desenli enerjik renkteki eğlenceli ürünün düz kırçıllı gri alternatifi de mevcut. Teknik kumaştan üretilen esnek yapıdaki tayt yüksek bel bandına sahip. Vücudu uygun şekilde sardığı için yoga seansları esnasında konforlu bir deneyim sağlıyor. Yumuşak ve hafif yapısı sayesinde varlığını unutturuyor.  XS-XL arasında seçim yapabileceğiniz beden aralığı mevcut.

Stilefit- Alala Camo Seamless Dikişsiz Spor Tayt

File paneller eklenerek şıklaştırılmış olan spor taytı geniş bel bandına sahip. Bel bandının arka kısmına yerleştirilen Alala logosu tayta klas bir görünüm kazandırıyor.  Dar bir kalıbı olan ürünün S,M ve L bedenleri bulunuyor.

Hummel-Tif Seamless Dikişsiz Bisikletçi Taytı

Vücudu kaldırıp şekillendiren yapıdaki bisikletçi taytı yüksek bel bandına sahip. Performans desteği sağlayan BECOOL teknolojisi, cildin antrenman esnasında hava almasını sağlıyor. Anti-bakteriyel özellikteki kumaş kötü koku oluşumunu önlüyor. XS-L beden aralığında seçim yapabilirsiniz.

  

 

Hits: 91